Mahmut Demir Büyükler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Sosyal Medya’da Paylaş

30 Kasım ve 3 Aralık tarihleri arasında, 30 ilden yaklaşık 400 sporcunun katılımıyla gerçekleşen, Mahmut Demir Büyükler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nın açılış töreni gerçekleştirildi.
Mahmut Demir Büyükler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nın açılış töreninde Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Dr. Şeref Eroğlu, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, şampiyonaya adı verilen Olimpiyat Şampiyonumuz Mahmut Demir konuşma yaptılar.

Konya Valisi Vahdettin Özkan yaptığı konuşmada burada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Federasyonumuzu tebrik ediyorum, miletimizin hissiyatına tercüman olarak türk bayrağını uluslararası arenalarda dalgalandıran milli sporcularımız adına düzenlenmiş olmasını ayrı bir kıymetli olduğunu ifade etmek istiyorum. Bu sporun giderek yaygınlaşması ve gelecek nesillere aktarılmasını temenni ediyorum. İnşallah güzel müsabakalar olur, başarıya sevgiye hoşgörüye vesile olur. Tekrardan tüm idareci, hakem, antrenör ve sporcularımıza başarılar diliyor, şehrimize geldiklerinden dolayı hoşgeldiniz diyorum.”

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Dr. Şeref Eroğlu “ Biz Türkiye Güreş Federasyonu Yönetimi olarak dedik ki, bizim bu yaşayan değerlerimize neden sahip çıkılmıyor, bundan sonra Türkiye Şampiyonalarını yaptığımız her ile şampiyonlarımızın adını vereceğiz dedik ve 2 yıldan beri bu geleneğimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Bu şampiyonaya adını verdiğimiz Mahmut Demir abimize ayrıca teşekkür ediyorum. Ben bu şampiyonada bütün sporcu kardeşlerime başarılar diliyorum.

Konya Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca “ Spor başkenti konyamıza hepiniz hoşgeldnz. Öncelikle federasyona başkanıma teşekkür etmek istiyorum. Çok güzel bir vefa örneği sergiliyor. Yaşayan bir sporcunun adını bu şampiyonaya vermiş olması ayrı bir gurur. Tüm sporculara sonsuz başarılar diliyorum.

Olimpiyat Şampiyonumuz Mahmut Demir “Burada bulunmaktan ziyadesiyle çok mutluyum. Bundan tam 40 yıl önce İlk Türkiye Şampiyonasında madalyayı Konya’da kazanmıştım. Bugün federasyonumuzun genç başkanı, Şampiyon kardeşim bugüne kadar Türkiye’de yapılmamış bir uygulamayı başardı.Bu şampiyon bir farklılık yarattı, bizleri hayattayken anarak şampiyonaya ismimizi vermesi, beni onurlandırdı. Başta federasyon başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine şükranlarımı sunuyorum.”dedi.