Milli Sporcu Belgesi Almak İsteyenlerin Dikkatine 2024

Sosyal Medya’da Paylaş

01 Mayıs 2019 tarihi itibariyle Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yürüttüğü çalışmalar neticesinde Milli Sporcu Belgelerinde e-imza dönemine geçilmiştir. Bu tarih ve sonrasında talep edilen Milli Sporcu Belgelerine e-devlet üzerinden barkotlu ve e-imzalı olarak ulaşılabilmektedir.

Federasyon Başkanlığımıza 01 Ocak 2024 tarihi itibariyle Millilik başvurusu yapacak olan kişilerin aşağıdaki belgeleri eksiksiz olarak Federasyon Başkanlığımıza kargo yoluyla iletmeleri gerekmektedir.

  1. Millilik Belgesi Talep Formu
  2. 1 Adet Vesikalık Resim
  3. E devletten alınan Adli Sicil Kaydı
  4. E devletten Spor Bilgi Sisteminden son 5 yıla ait ceza kaydı olmadığı yazısı
  5. Türkiye Güreş Federasyonu IBAN’ına (Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Güreş Federasyonu Başkanlığı – TR61 0001 2009 2120 0016 0001 36 (HALKBANK YENİŞEHİR ŞUBESİ ) IBAN 400 TL milli sporcu belgesi ücretini dekontla birlikte göndermeniz gerekmektedir.

Milli Sporcu Belgesi e-devletten nasıl alınır?

Milli Sporcu Belgesine ulaşmak için www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapıldıktan sonra, arama bölümüne “Spor Bilgi Sistemi” yazılacak ve uygulamaya gidilecektir. Daha sonra gelen sayfada “Uluslararası Organizasyon İşlemleri” seçilecek, bir sonraki sayfada ise “Millilik Belgesi İşlemleri” sekmesine tıklayarak belgeye ulaşılabilecektir. Ulaşılan barkodlu belgeyi indirdikten ve kaydettikten sonra istenildiği kadar çıktı alınarak kullanılabilir.

Milli sporcu işlemleri için;

millilik@tgf.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

pdf
Millilik Belgesi Talep Formu-.pdf
465.4 kB