Nazmi Avluca Büyükler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Sosyal Medya’da Paylaş

8-10 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen, Nazmi Avluca Büyükler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası’nın açılış töreni gerçekleştirildi. Törende Dünya ve Avrupa Şampiyonu Nazmi Avluca, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Dr. Şeref Eroğlu ve Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, konuşma yaptılar.

Çorum Belediye Başkanı Aşgın yaptığı konuşmada salonun açılışını güreş ile gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Herkesi muhabbetle selamlıyorum, herkese hoşgeldiniz diyorum. Bu turnuvalara adı verilen Nazmi Avluca’yı ve Mahmut Atalay’ı kutluyorum. Bu anlamda ben Şeref Başkanım’a teşekkür ederim. Tekrardan tüm idareci, hakem, antrenör ve sporcularımıza başarılar diliyor, şehrimize geldiklerinden dolayı hoşgeldiniz diyorum” diye konuştu.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Dr. Şeref Eroğlu “Çorum Belediye Başkanı Sayın Halil İbrahim Aşgın, içerisinde bulunduğumuz Çorum Yeni Atatürk Kapalı Spor Salonu’nun açılışının, atasporumuz güreşle olmasını istedi ve Nazmi Avluca Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası ile birlikte bugün bu salon Türk güreşi için de açıldı. Katkı ve emeklerinden dolayı kendisine huzurlarınızda teşekkürü borç biliyorum. Herkese başarılar diliyorum” dedi.

Dünya ve Avrupa Şampiyonu Nazmi Avluca, “Bu şampiyonanın adıma düzenlenmiş olmasından büyük onur ve gurur duyuyorum. Hepiniz hoşgeldiniz, hepinizi saygıyla selamlıyorum ve herkese başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.