Süper Lig Grekoromen Güreş Müsabakaları Teknik Toplantısı Yapıldı

Sosyal Medya’da Paylaş

Süper Lig Grekoromen Güreş Müsabakaları Teknik Toplantısı bugün Ankara Yenimahalle Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. 17-20 Kasım 2022 tarihleri arasındaki müsabakalar 14 kulüpten yaklaşık 160 sporcunun katılımıyla yapılacak.

Müsabakaların Teknik Toplantısına Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, Prof. Dr. İbrahim Cicioğlu, Türkiye Güreş Federasyonu Grekoromen Güreşten Sorumlu Asbaşkanı Kerim Salman, Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Yusuf Gümüş katıldı.

Grekoromen milli takımlarımızın 2022 yılında elde ettiği başarılardan övgüyle bahseden Başkan Şeref Eroğlu şöyle konuştu. “2022 – 2023 yılı Süper Lig Grekoromen Müsabakaları’na hoş geldiniz. Buradaki bütün antrenörlere, grekoromen milli takımlarda görev alan almayan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. 2022 yılı bizim için zor ama çok başarılı bir yıl oldu. Avrupa Şampiyonası’nda 17 madalya aldık. Dünya Şampiyonası’nda 65 yıl aradan sonra 4 altın madalya, 3 bronz madalya toplamda 7 madalyanın alındığı, kadınlarda da Yasemin Adar’ın dünya şampiyonu olduğu bir yıldı. Tarihte ilk defa 3 ağır sıkletimiz dünya şampiyonu oldu. Burhan kardeşimiz yeni şampiyonlarımızdan oldu. Ben emeği geçen herkesi kutluyorum. Sizlere de çok teşekkür ediyor ve Süper Lig Müsabakaları’nda başarılar diliyorum.”

Süper Lig Grekoromen Güreş Müsabakaları yarın (cuma) Ankara Yenimahalle Spor Kompleksi’nde, saat 10:00’dan itibaren eleme müsabakalarıyla başlayacak ve Türkiye Güreş Federasyonu YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak.