Süper Lig Serbest Güreş Müsabakaları Teknik Toplantısı Yapıldı

Sosyal Medya’da Paylaş

Süper Lig Serbest Güreş Müsabakaları Teknik Toplantısı bugün Ankara Yenimahalle Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. 14-17 Kasım 2022 tarihleri arasındaki müsabakalar 14 kulüpten yaklaşık 160 sporcunun katılımıyla yapılacak.

Müsabakaların Teknik Toplantısına Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, Prof. Dr. İbrahim Cicioğlu, Türkiye Güreş Federasyonu Serbest Güreşten Sorumlu Asbaşkanı Ali Kayalı, Türkiye Güreş Federasyonu Organizasyon Kurulu Başkanı Mehmet Eroğlu, Yenimahalle Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Nahit Şahin katıldı.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, Türk güreşinin lokomotif kulüplerini Ankara’da görmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek başladığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı.

“2022 yılı bizim ve federasyonumuz için çok yoğun ve başarılı bir yıl oldu. 65 yıl sonra 4 altın madalya almamız ve grekoromen takımımızın şampiyon olması bizleri çok mutlu etti. Mücadele eden, madalya alan, alamayan bütün sporcularımı tebrik ediyorum. Sizlere de teşekkür ederim, emeğinize desteğinize sağlık.
Süper Lig müsabakaları genç sporcuların kendisini göstereceği bir turnuva olacak. Tüm güreş ailesini Yenimahalle’deki Süper Lig maçlarına davet ediyoruz. Her şey Türk güreşi için, her şey Türkiye için.”

Süper Lig Serbest Güreş Müsabakaları yarın (salı) Ankara Yenimahalle Spor Kompleksi’nde, saat 10:00’dan itibaren eleme müsabakalarıyla başlayacak ve Türkiye Güreş Federasyonu YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak.

2021 Yılı Büyük Erkekler Süper Lig Serbest Takım Sıralaması ve 2022 Yılı Kura Çekme Sıralaması

1- ASKİ Spor Kulübü
2- İlbank Spor Kulübü
3- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
4- Ankara TEDAŞ Spor Kulübü
5- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü
6- Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
7- Kahramanmaraş İstiklal Spor Kulübü
8- Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
9- Çorum Belediyesi Spor Kulübü
10- Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü
11- Edirne Trakya Birlik Spor Kulübü
12- Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
13- Kahramanmaraş SGK Spor Kulübü
14- İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü