U23 Dünya Güreş Şampiyonası Tarihinde Serbest Stilde İlk Kez Takım Halinde Dünya İkincisi Olduk!

Sosyal Medya’da Paylaş

Cumhuriyetimiz ve Federasyonumuzun 100. Yılında Tarihi Bir Başarıya Daha İmza Attık.

Arnavutluk’ta düzenlenen U23 Dünya Güreş Şampiyonası’nın ikinci gününde serbest stil 92 kilogramda Muhammed Gimri, final müsabakasında Avrupa Gençler Şampiyonası finalisti Moldovalı Ion Demian’ı 4-3 mağlup ederek U23 Dünya Şampiyonası tarihinde serbest stilde ilk kez Dünya Şampiyonu olarak tarihe altın harflerle adını yazdırdı.

Muhammed Gimri Cumhuriyetimizin ve Federasyonumuzun 100. Yılında, U23 Dünya Şampiyonası tarihinde serbest stilde ilk kez Dünya Şampiyonu olarak minderde bayrağımızı dalgalandırdı!

YILLARDIR BEKLENEN TARİHİ BAŞARI

U23 Serbest Güreş Milli Takımımız en son 2021 yılında Belgrad’da düzenlenen U23 Dünya Güreş Şampiyonası’nda ve 2022 yılında Pontevedra’da düzenlenen U23 Dünya Güreş Şampiyona’sında Dünya Beşincisi olmuştu.

Muhammed Gimri’den gelen tarihi başarının ardından, 125 kilogramda Adil Mısırcı, Dünya İkincisi olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

U23 Dünya Güreş Şampiyonası’nın üçüncü gününde ise 97 kilogramda mücadele eden Oktay Çiftçi bronz madalyanın sahibi olurken, 65 kilogramda Abdullah Toprak bronz madalyanın sahibi oldu.